Skip to content

19 Brook LaTrenton, NJ 08619

Built 1940

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 26, 1993

Property Information

Block1913
Lot120
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page114

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,800
30%
Improvement Value:$104,100
70%
Total Assessment$148,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,247+6.7%
2024$4,918+1.2%
2023$4,859-3.3%
2022$5,022+2.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1940