Skip to content

1934 Klockner RdTrenton, NJ 08619

Built 1962
Church/Charitable

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 5, 2013

Property Information

Block1924
Lot16
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page121

Building Details

Building Class10
Description1SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage17,099
Acreage3.91

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$941,000
24%
Improvement Value:$2,975,100
76%
Total Assessment$3,916,100

Built

Year Built: 1962