Skip to content

15 Oaken LaTrenton, NJ 08619

Built 1968

Last Sale Date
Mar 2, 2009

Property Information

Block1929
Lot21
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page121

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,956
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,500
30%
Improvement Value:$199,700
70%
Total Assessment$286,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,836+6.9%
2024$9,203+1.3%
2023$9,089+6.7%
2022$8,516+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1968