Skip to content

4 Rivulet WayTrenton, NJ 08619

Built 1969

Last Sale Date
Mar 2, 2009

Property Information

Block1929
Lot2
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page121

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,956
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,700
32%
Improvement Value:$181,100
68%
Total Assessment$267,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,437+6.7%
2024$8,845+1.2%
2023$8,738+6.5%
2022$8,203+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1969