Skip to content

3903 Nottingham WayTrenton, NJ 08690

Built 1900

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 25, 2019

Property Information

Block1950
Lot10
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page125

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,220
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,500
27%
Improvement Value:$196,200
73%
Total Assessment$268,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,469+6.7%
2024$8,875+1.2%
2023$8,768+6.5%
2022$8,230+2.3%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$315,000

From:

To:

Sq Ft2,220DeedBook 6280, Page 940Recorded3/29/2017

Property Sale

SaleMulti
$315,000
DeedBook 6280, Page 940

Property Sale

SaleMulti
$182,000
DeedBook 3621, Page 281

Property Built

Built

Year Built: 1900