Skip to content

4121 Nottingham WayTrenton, NJ 08690

Built 1928

Last Sale Date
Dec 6, 2019

Property Information

Block1952
Lot7
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page125

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,944
Acreage0.69

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,400
31%
Improvement Value:$172,300
69%
Total Assessment$249,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,549+6.9%
2024$7,998+1.3%
2023$7,898+6.8%
2022$7,398+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1928