Skip to content

2 Donald Lilley CtTrenton, NJ 08690

Built 1980

Last Sale Price
$469,000
Last Sale Date
Aug 23, 2019

Property Information

Block1961
Lot44
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page191

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,164
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$101,600
24%
Improvement Value:$321,900
76%
Total Assessment$423,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,924+9.6%
2024$13,622+1.2%
2023$13,457+6.5%
2022$12,632+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$469,000
Sq Ft3,164DeedBook 6379, Page 1498Recorded9/3/2019

Property Sale

SaleMulti
$94,900
DeedBook 2148, Page 821

Property Built

Built

Year Built: 1980