Skip to content

24 Exmoor LaTrenton, NJ 08690

Built 1960

Last Sale Price
$140,000
Last Sale Date
Sep 30, 1996

Property Information

Block1963
Lot15
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page150

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,166
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$79,800
36%
Improvement Value:$144,400
64%
Total Assessment$224,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,901+6.7%
2024$7,405+1.2%
2023$7,316+6.5%
2022$6,867+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$140,000
DeedBook 3125, Page 59

Property Built

Built

Year Built: 1960