Skip to content

4 Wisteria LaTrenton, NJ 08690

Built 1972

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 7, 1999

Property Information

Block1974
Lot7
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page152

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$94,500
37%
Improvement Value:$161,100
63%
Total Assessment$255,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,007+6.7%
2024$8,442+1.2%
2023$8,340+6.5%
2022$7,829+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1972