Skip to content

2108 Ydv-Ham Sq RdTrenton, NJ 08690

Built 1963

Last Sale Date
Apr 17, 2013

Property Information

Block1975
Lot26
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page150

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,578
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,600
31%
Improvement Value:$168,200
69%
Total Assessment$243,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,342+6.9%
2024$7,803+1.3%
2023$7,705+6.8%
2022$7,218+2.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1963