Skip to content

11 Quaint LaTrenton, NJ 08690

Built 1973

Last Sale Price
$70,501
Last Sale Date
Jul 20, 1979

Property Information

Block1989
Lot4
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page188

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$96,000
29%
Improvement Value:$233,300
71%
Total Assessment$329,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,605+6.7%
2024$10,877+1.2%
2023$10,745+6.5%
2022$10,086+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$70,501
DeedBook 2109, Page 38

Property Built

Built

Year Built: 1973