Skip to content

41 Great Oak RdTrenton, NJ 08690

Built 1992

Last Sale Price
$180,000
Last Sale Date
Dec 27, 2010

Property Information

Block1993
Lot19
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page153

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,991
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$106,800
24%
Improvement Value:$330,300
76%
Total Assessment$437,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,403+6.7%
2024$14,437+1.2%
2023$14,263+6.5%
2022$13,388+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$180,000
DeedBook 6088, Page 918

Property Sale

Sale
$279,500
DeedBook 2827, Page 185

Property Built

Built

Year Built: 1992