Skip to content

49 Great Oak RdTrenton, NJ 08690

Built 1992

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 2, 2011

Property Information

Block1993
Lot24
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page153

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,240
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$100,300
22%
Improvement Value:$351,400
78%
Total Assessment$451,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,918+6.7%
2024$14,920+1.2%
2023$14,739+6.5%
2022$13,836+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$260,000
DeedBook 2624, Page 303

Property Built

Built

Year Built: 1992