Skip to content

65 Great Oak RdTrenton, NJ 08690

Built 1989

Last Sale Price
$473,000
Last Sale Date
Oct 23, 2020

Property Information

Block1993
Lot32
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page188

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,784
Acreage0.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$102,200
24%
Improvement Value:$317,700
76%
Total Assessment$419,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,797+10.4%
2024$13,400+1.2%
2023$13,238+6.5%
2022$12,427+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$473,000
Sq Ft2,784DeedBook 6422, Page 1152Recorded11/25/2020

Property Built

Built

Year Built: 1989