Skip to content

5 Stratton DrTrenton, NJ 08690

Built 1979

Last Sale Price
$73,900
Last Sale Date
Jul 27, 1979

Property Information

Block1998
Lot12
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page187

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$91,500
27%
Improvement Value:$250,000
73%
Total Assessment$341,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,784+6.8%
2024$11,030+9.6%
2023$10,068+6.7%
2022$9,435+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$73,900
DeedBook 2109, Page 519

Property Built

Built

Year Built: 1979