Skip to content

17 Stratton DrTrenton, NJ 08690

Built 1978

Last Sale Price
$73,900
Last Sale Date
Aug 27, 1979

Property Information

Block1998
Lot6
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page187

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$91,800
29%
Improvement Value:$222,000
71%
Total Assessment$313,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,808+6.9%
2024$10,115+1.3%
2023$9,989+6.7%
2022$9,362+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$73,900
DeedBook 2112, Page 193

Property Built

Built

Year Built: 1978