Skip to content

7 John Lenhardt RdTrenton, NJ 08690

Built 1985

Last Sale Price
$127,400
Last Sale Date
Jun 28, 1985

Property Information

Block2015
Lot4
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page215

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$101,600
27%
Improvement Value:$274,400
73%
Total Assessment$376,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,250+6.7%
2024$12,419+1.2%
2023$12,269+6.5%
2022$11,517+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$127,400
DeedBook 2297, Page 707

Property Built

Built

Year Built: 1985