Skip to content

34 Wesley AveTrenton, NJ 08610

Built 1936

Last Sale Price
$103,000
Last Sale Date
Aug 24, 2001

Property Information

Block2045
Lot12
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page156

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,126
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,600
30%
Improvement Value:$87,700
70%
Total Assessment$125,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,416+6.7%
2024$4,139+1.2%
2023$4,089-3.3%
2022$4,226+2.7%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$103,000
DeedBook 4120, Page 109

Property Built

Built

Year Built: 1936