Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Liberty St(Block 2047 Lot 4)Trenton, NJ 08629
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 14, 2007
Property Information
Block2047
Lot4
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page129
Building Details
Building Class---
DescriptionGARAGE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.25
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$24,400
89%
Improvement Value:$3,100
11%
Total Assessment$27,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $969 | +6.7% |
| 2024 | $908 | +1.2% |
| 2023 | $897 | -3.3% |
| 2022 | $928 | +2.7% |
Property History
No events match the selected filters.