Skip to content

123 Kuser RdTrenton, NJ 08619

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 14, 2009

Property Information

Block2048
Lot22
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page131

Building Details

Building Class17
Description1SB G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,189
Acreage0.68

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,100
19%
Improvement Value:$201,800
81%
Total Assessment$249,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,806+6.7%
2024$8,254+1.2%
2023$8,154-3.3%
2022$8,429+2.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955