Skip to content

354 Miller Ave

Trenton, NJ 08610

Built 1957

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 15, 2018

Property Information

Block2085
Lot11
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page158

Building Details

Building Class17
Description1SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,285
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,700
30%
Improvement Value:$111,400
70%
Total Assessment$160,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,642+6.7%
2024$5,288+1.2%
2023$5,224-3.3%
2022$5,400+2.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$150,000

From:

To:

Sq Ft918DeedBook 6230, Page 412Recorded10/5/2015

Property Built

Built

Year Built: 1957