Skip to content

361 Woolsey StTrenton, NJ 08610

Built 1952

Last Sale Price
$144,900
Last Sale Date
Oct 31, 2002

Property Information

Block2090
Lot17
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page170

Building Details

Building Class17
Description1SM G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,000
22%
Improvement Value:$106,900
78%
Total Assessment$136,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,824+6.7%
2024$4,522+1.2%
2023$4,467-10.9%
2022$5,015+7.4%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$144,900
DeedBook 4412, Page 53

Property Built

Built

Year Built: 1952