Skip to content

330 Bergen StTrenton, NJ 08610

Built 1938

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 17, 1989

Property Information

Block2093
Lot29
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page171

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,000
16%
Improvement Value:$146,800
84%
Total Assessment$174,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,160+6.7%
2024$5,774+5.9%
2023$5,454-11.4%
2022$6,153+3.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1938