Skip to content

241 Steward StTrenton, NJ 08610

Built 1925

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 23, 2018

Property Information

Block2120
Lot16
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page130

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,276
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,400
23%
Improvement Value:$172,100
77%
Total Assessment$222,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,841+6.7%
2024$7,349+1.2%
2023$7,260-3.3%
2022$7,505+2.7%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$49,900
DeedBook 2221, Page 598

Property Built

Built

Year Built: 1925