Skip to content

58 Atkins Ave

Trenton, NJ 08610

Built 1968

Last Sale Date
Aug 9, 1999

Property Information

Block2124
Lot10
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page165

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,200
22%
Improvement Value:$129,100
78%
Total Assessment$165,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,825+6.7%
2024$5,460+1.2%
2023$5,394-10.9%
2022$6,055+3.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1968