Skip to content

Graffam Ave(Block 2142 Lot 13)Trenton, NJ 08610

Vacant Land

Last Sale Price
$760,000
Last Sale Date
Feb 26, 2019

Property Information

Block2142
Lot13
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page178

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$83,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,953+6.7%
2024$2,768+1.2%
2023$2,734-3.3%
2022$2,827-23.5%
Property History

Property Sale

Sale
$47,000
DeedBook 3216, Page 93