Skip to content

44 Perilli Drive

Trenton, NJ 08610

Built 1993

Last Sale Price
$107,870
Last Sale Date
Nov 27, 2013

Property Information

Block2156
Lot19
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page180

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,927
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,200
23%
Improvement Value:$243,400
77%
Total Assessment$315,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,122+6.7%
2024$10,424+1.2%
2023$10,298+4.1%
2022$9,888+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$107,870

From:

To:

Sq Ft1,927DeedBook 6183, Page 1619Recorded12/4/2013

Property Sale

Sale
$165,900
DeedBook 2662, Page 109

Property Built

Built

Year Built: 1993