Skip to content

15 Perilli Dr

Trenton, NJ 08610

Built 1984

Last Sale Price
$96,900
Last Sale Date
Oct 26, 1984

Property Information

Block2157
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page180

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,757
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,000
31%
Improvement Value:$166,000
69%
Total Assessment$242,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,528+6.7%
2024$7,993+1.2%
2023$7,896-3.3%
2022$8,163+2.7%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$96,900
DeedBook 2270, Page 78

Property Built

Built

Year Built: 1984