Skip to content

34 Perilli Dr

Trenton, NJ 08610

Built 1981

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 8, 2013

Property Information

Block2156
Lot22
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page180

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,944
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,500
26%
Improvement Value:$208,000
74%
Total Assessment$280,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,885+6.7%
2024$9,265+1.2%
2023$9,153-3.3%
2022$9,461+2.7%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$186,000
DeedBook 3576, Page 219

Property Built

Built

Year Built: 1981