Skip to content

1365 Kuser RdTrenton, NJ 08619

Built 1965

Last Sale Date
Nov 20, 2015

Property Information

Block2156
Lot51
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page180

Building Details

Building Class---
Description1SCB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage728
Acreage9.49

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$323,000
70%
Improvement Value:$136,000
30%
Total Assessment$459,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,175+6.7%
2024$15,161+1.2%
2023$14,977-3.3%
2022$15,482+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1965