Skip to content

4 Marlow Ct

Trenton, NJ 08610

Built 1964

Owner
---
Last Sale Price
$525,000
Last Sale Date
Feb 7, 2025

Property Information

Block2158
Lot14
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page184

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,890
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$68,700
28%
Improvement Value:$176,600
72%
Total Assessment$245,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,644+6.7%
2024$8,102+1.2%
2023$8,004+4.1%
2022$7,685+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$525,000
Sq Ft1,890DeedBook 6586, Page 614Recorded3/26/2025

Property Sale

Sale
$329,000
Sq Ft1,890DeedBook 6430, Page 326Recorded2/11/2021

Property Sale

SaleMulti
$136,000
DeedBook 2951, Page 324

Property Built

Built

Year Built: 1964