Skip to content

1034 Wh-Mer RdTrenton, NJ 08610

Built 1945

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 24, 2012

Property Information

Block2158
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page184

Building Details

Building Class17
Description1S B G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,046
Acreage0.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$67,600
38%
Improvement Value:$109,000
62%
Total Assessment$176,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,223+6.7%
2024$5,833+1.2%
2023$5,762+4.1%
2022$5,533+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1945