Skip to content

61 Unwin DrTrenton, NJ 08610

Built 1953

Last Sale Date
May 14, 2008

Property Information

Block2158
Lot55
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page181

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,000
37%
Improvement Value:$117,900
63%
Total Assessment$187,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,372+7.0%
2024$5,956+1.3%
2023$5,881+4.3%
2022$5,637+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1953