Skip to content

Justice Samuel A Alito Jr

Trenton, NJ 08619

Public Property

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 16, 2001

Property Information

Block2163
Lot8
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page179

Building Details

Building Class---
DescriptionBL499 LOT137
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.77

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$22,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$22,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2005$461+3.6%
2004$445+2.5%
2003$434+0.4%
2002$432-1.3%
Property History

No events match the selected filters.