Skip to content

2 Joni Ave

Trenton, NJ 08690

Built 1985

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 27, 2001

Property Information

Block2170
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page206

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,810
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$95,600
32%
Improvement Value:$207,000
68%
Total Assessment$302,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,664+6.7%
2024$9,995+1.2%
2023$9,874+6.5%
2022$9,269+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$89,900
DeedBook 2314, Page 87

Property Built

Built

Year Built: 1985