Skip to content

94 Reeger Ave

Trenton, NJ 08610

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 9, 2023

Property Information

Block2198
Lot27
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page220

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,088
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,000
19%
Improvement Value:$115,100
81%
Total Assessment$142,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,008+6.7%
2024$4,694+1.2%
2023$4,637-10.9%
2022$5,205+3.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$187,000
Sq Ft1,088DeedBook 6458, Page 737Recorded9/29/2021

Property Sale

Sale
$60,000

From:

To:

Sq Ft960DeedBook 6213, Page 1012Recorded3/4/2015

Property Sale

SaleMulti
$68,000
DeedBook 2887, Page 276

Property Built

Built

Year Built: 1920