Skip to content

65 New Cedar La

Trenton, NJ 08610

Built 1920

Last Sale Price
$47,000
Last Sale Date
May 24, 2012

Property Information

Block2219
Lot26
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page221

Building Details

Building Class27
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,188
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$23,400
25%
Improvement Value:$70,200
75%
Total Assessment$93,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,298+6.7%
2024$3,092+1.2%
2023$3,054-10.9%
2022$3,429+3.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$47,000
DeedBook 6150, Page 1622

Property Built

Built

Year Built: 1920