Skip to content

125 Rennie StTrenton, NJ 08610

Built 1970

Last Sale Price
$137,500
Last Sale Date
Jun 11, 2014

Property Information

Block2303
Lot15
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page222

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage884
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,700
22%
Improvement Value:$100,800
78%
Total Assessment$129,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,564+6.7%
2024$4,277+1.2%
2023$4,226-10.9%
2022$4,744+3.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$137,500

From:

To:

Sq Ft884DeedBook 6195, Page 475Recorded6/16/2014

Property Built

Built

Year Built: 1970