Skip to content

353 Mcclellan Ave

Trenton, NJ 08610

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 6, 2008

Property Information

Block2334
Lot15
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page270

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage784
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,500
28%
Improvement Value:$85,200
72%
Total Assessment$117,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,148+6.7%
2024$3,888+1.2%
2023$3,841-10.9%
2022$4,311+3.0%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$28,125
DeedBook 2378, Page 400

Property Built

Built

Year Built: 1920