Skip to content

550 Mary StTrenton, NJ 08610

Built 1989

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 1, 1996

Property Information

Block2347
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page223

Building Details

Building Class17
Description1SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,296
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,500
17%
Improvement Value:$164,800
83%
Total Assessment$198,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,988+6.7%
2024$6,550+1.2%
2023$6,471-10.9%
2022$7,264+3.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1989