Skip to content

24 W Park Ave

Trenton, NJ 08610

Built 1926

Last Sale Price
$139,000
Last Sale Date
Jul 15, 1988

Property Information

Block2377
Lot19
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page246

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,632
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,800
18%
Improvement Value:$141,600
82%
Total Assessment$173,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,861+7.0%
2024$5,477-3.2%
2023$5,658-10.9%
2022$6,352+3.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$139,000
DeedBook 2453, Page 90

Property Built

Built

Year Built: 1926