Skip to content

155 Reeves AveTrenton, NJ 08610

Built 2023

Last Sale Price
$479,900
Last Sale Date
Oct 30, 2023

Property Information

Block2388
Lot10
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page201

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,740
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,700
11%
Improvement Value:$264,500
89%
Total Assessment$297,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,473+6.7%
2024$9,817+256.9%
2023$2,751-10.9%
2022$3,088+3.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$479,900
Sq Ft1,740DeedBook 6539, Page 1356Recorded11/1/2023

Property Built

Built

Year Built: 2023

Property Sale

Sale
$45,000
Sq Ft532DeedBook 6494, Page 721Recorded7/29/2022