Skip to content

125 Lillian Ave

Trenton, NJ 08610

Built 1969

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 15, 2024

Property Information

Block2393
Lot34
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page249

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,288
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$56,000
27%
Improvement Value:$151,000
73%
Total Assessment$207,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,295+21.8%
2024$5,992+1.2%
2023$5,919-11.2%
2022$6,663+3.0%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 6555, Page 972

Property Sale

Sale
$329,000
Sq Ft1,288DeedBook 6517, Page 1855Recorded3/17/2023

Property Sale

Sale
$175,000
Sq Ft1,288DeedBook 6376, Page 500Recorded8/5/2019

Property Sale

SaleMulti
$155,000
DeedBook 6124, Page 673

Property Built

Built

Year Built: 1969