Skip to content

164 Lillian AveTrenton, NJ 08610

Built 1958

Last Sale Price
$247,000
Last Sale Date
Mar 15, 2007

Property Information

Block2399
Lot16
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page249

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$53,000
37%
Improvement Value:$90,200
63%
Total Assessment$143,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,046+6.7%
2024$4,730+1.2%
2023$4,673-11.2%
2022$5,260+3.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$247,000
DeedBook 5600, Page 35

Property Sale

SaleMulti
$215,000
DeedBook 5055, Page 73

Property Sale

SaleMulti
$102,000
DeedBook 2971, Page 226

Property Built

Built

Year Built: 1958