Skip to content

124 Lillian Ave

Trenton, NJ 08610

Built 1940

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 24, 2007

Property Information

Block2399
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page249

Building Details

Building Class17
Description1SB G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,747
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,000
26%
Improvement Value:$165,100
74%
Total Assessment$223,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,362+7.2%
2024$6,869+1.3%
2023$6,780-11.9%
2022$7,694+3.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1940