Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Broad St
Trenton, NJ 08620
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 26, 1997
Property Information
Block2414
Lot10
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page277
Building Details
Building Class---
DescriptionPARKING LOT
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.34
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$70,900
79%
Improvement Value:$19,200
21%
Total Assessment$90,100
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $3,175 | +6.7% |
| 2024 | $2,976 | +1.2% |
| 2023 | $2,940 | -11.2% |
| 2022 | $3,309 | +3.0% |
Property History
No events match the selected filters.