Skip to content

21 Meredith Rd

Trenton, NJ 08610

Built 1950

Last Sale Price
$222,000
Last Sale Date
Apr 30, 2010

Property Information

Block2414
Lot15
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page277

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,104
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,000
34%
Improvement Value:$96,700
66%
Total Assessment$145,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,134+6.7%
2024$4,812+1.2%
2023$4,754-11.2%
2022$5,352+3.0%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$222,000
DeedBook 6051, Page 149

Property Sale

SaleMulti
$225,000
DeedBook 19500, Page 155

Property Built

Built

Year Built: 1950