Skip to content

109 Maddock AveTrenton, NJ 08610

Built 1956

Last Sale Price
$154,900
Last Sale Date
Feb 27, 2004

Property Information

Block2424
Lot39
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page281

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage785
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$57,100
39%
Improvement Value:$89,300
61%
Total Assessment$146,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,159+6.7%
2024$4,836+1.2%
2023$4,777-11.2%
2022$5,377+3.0%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$154,900
DeedBook 4739, Page 281

Property Sale

SaleMulti
$115,000
DeedBook 4058, Page 174

Property Built

Built

Year Built: 1956