Skip to content

210 Maddock AveTrenton, NJ 08610

Built 1948

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Mar 23, 2017

Property Information

Block2429
Lot2
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page253

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage946
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,000
39%
Improvement Value:$90,000
61%
Total Assessment$148,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,216+6.7%
2024$4,888+1.2%
2023$4,829-11.2%
2022$5,436+3.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$150,000

From:

To:

Sq Ft946DeedBook 6281, Page 335Recorded4/5/2017

Property Sale

Sale
$26,000

From:

To:

Sq Ft676DeedBook 6194, Page 430Recorded5/30/2014

Property Sale

SaleMulti
$48,000
DeedBook 2191, Page 820

Property Built

Built

Year Built: 1948