Skip to content

28 Olden TerrTrenton, NJ 08610

Built 1951

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 24, 2009

Property Information

Block2434
Lot10
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page202

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$73,300
41%
Improvement Value:$105,400
59%
Total Assessment$178,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,297+6.7%
2024$5,902+1.2%
2023$5,831+4.1%
2022$5,599+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1951